اخبار و تازه ها

برای انتخاب شامپو مناسب چه نکاتی را لازم است در نظر بگیریم؟

قطعا برای شما هم اتفاق افتاده است که در میان قفسه‌های فروشگاه‌ها که مملو از برندهای مختلف و بسته بندی‌های هیجان انگیز شامپو است، سردرگم شوید! بازار و صنعت تولید شوینده‌ها و لوازم بهداشتی، به قدری گسترده است که کاملا حق با شماست اگر ندانید کدام محصول را انتخاب کنید. اگر گیر افتادن در چنین وضعیتی را حداقل یکبار تجربه کرده‌اید، وقت آن است که راه صحیح انتخاب شامپو مناسب خودتان را یاد بگیرید و بدانید که دقیقا چه محصولی با توجه به ترکیبات و کیفیت، مناسب شماست. اولین قدم برای انتخاب شامپو مناسب، شناخت نوع مو است. همراه این مطلب باشید تا در ادامه به نشانه‌ها و روش شناخت نوع موها اشاره کنیم

شناخت انواع مو و شامپو مناسب

اگر به موهای اعضای خانواده و اطرافیان خود دقت کرده باشید، نوع موی شما و هر یک از آن‌ها می‌تواند متفاوت باشد. برای تشخیص نوع موهایتان لازم است به نشانه‌های موهایتان چند ساعت پس از حمام دقت کنید. موی هر فرد ممکن است نشانه‌های متفاوتی داشته باشد. در ادامه به نشانه‌های هر یک از انواع مو اشاره خواهیم کرد.

نشانه‌های موی چرب و راه‌های انتخاب شامپو برای موی چرب

این نوع از مو معمولا براق است.
وجود چربی بیش از مقدار طبیعی روی این موها سبب زودتر آلوده شدن آن می‌شود.
موی چرب معمولا با بوی نامطبوعی همراه است.
ریزش مو در این دسته از افراد بیشتر مشاهده می‌شود.
اغلب افرادی که موی چرب دارند، دچار شوره هستند.
شامپو مناسب برای افرادی که موهای چرب دارند، لازم است حاوی ترکیباتی باشد که ترشح میزان چربی را کنترل کرده و با تقویت جریان خون در پوست سر از سست شدن ریشه مو و ریزش آن جلوگیری کند.

موهای نرمال و شامپو مناسب آن

میزان ترشح چربی برای این نوع از موها متناسب است.
ظاهر این موها نه براق است و نه کدر.
این نوع موها معمولا صاف هستند.
حالت پذیری موهای نرمال معمولا آسان است.
نرمال بودن موهای شما به این معنی نیست که نیاز به مراقبت ندارند؛ بلکه لازم است برای حفظ سلامت موها، آن را تغذیه کرده و از محصولات مراقبت مو مناسب استفاده کنید. شامپو مناسب برای این نوع از موها لازم است ملایم باشد تا از خشکی مو جلوگیری، یا میزان ترشح چربی طبیعی را حفظ کند.

بهترین شامپو برای انواع مو

اگر به دنبال یک شامپو برای تمامی انواع مو می‌گردید، باید بگوییم در مسیر اشتباهی برای حفظ سلامت موهایتان هستید. ترکیبات تخصصی در شامپوها برای تغذیه و حفظ سلامت هر نوعی از مو ضروری است. استفاده از محصولی که مناسب مویتان نیست می‌تواند به سلامت مو آسیب بزند. در نتیجه به جای صرف هزینه‌های سرسام آور برای محصولات مراقبت از مو بهتر است از آسیب‌ها پیشگیری کنید. برای این کار بهترین شامپو برای نوع موهایتان را انتخاب کنید. شامپوهای الارو محصولات جدید این برند هستند و برند الارو برای هر یک از انواع مو به صورت تخصصی شامپو مناسب آن را به بازار عرضه کرده است.

شامپوهای الارو شامل سه محصول مناسب موهای چرب، خشک و رنگ شده و نرمال است. این محصولات برگرفته از عصاره گیاهان، مناسب برای تقویت و حفظ سلامت موها هستند. علاوه بر آن، فرمولاسیون آن‌ها زیر نظر بهترین متخصصان این حوزه آزمایش و تولید شده است. همانطور که می‌دانید نوع موی تمام افراد با یکدیگر متفاوت است؛ به اصطلاح دیگر مزیت رقابتی شامپو های الارو نسبت به سایر شامپوها، سازگاری آن‌ها با انواع مو است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید