اخبار و تازه ها

درمان‌های خانگی ترک پاشنه پا

درمان‌های خانگی ترک پاشنه پا را فراموش نکنید

تمامی شما توجه زیادی به سلامت و زیبایی پوست صورت، دست‌ها و موهایتان دارید، اما اکثر شما پاهایتان را فراموش کرده‌اید و توجه زیادی به حفظ نرمی و لطافت پاهایتان ندارید. ترک پاشنه پا بسیار رایج بوده و زیبایی پاهایتان را از شما می‌گیرد. از آنجایی که پوست پا غدد چربی ندارد، ترک پاشنه پا رایج است و پوست پای اکثر افراد خشک می‌باشد. خشکی پوست پا در تابستان و یا زمانی که در معرض خاک هستید، تشدید می‌شود و شما را کلافه می‌کند. نگران نباشید، در ادامه مطلب بهترین درمان‌های خانگی ترک پاشنه پا را برایتان بیان خواهیم کرد.
از آنجایی که خشکی پوست پا موجب ترک پاشنه پا می‌شود، بهترین روش برای درمان ترک پاشنه پا، حفظ رطوب آن است. پاشنه پایتان را مرطوب نگه دارید تا دچار ترک پاشنه پا نشوید.

1- گلیسرین

مقداری از گلیسیرین (مرطوب کننده طبیعی) را با همان مقدار آب لیمو ترکیب کنید. ترکیب آن‌ها را روی پاشنه پای خود بمالید و اجازه دهید 20 دقیقه روی پاشنه پایتان بماند. سپس پاهایتان را با آب سرد بشویید. این کار را به طور منظم تا چند هفته تکرار کنید، بعد از 2 هفته تأثیر شگفت انگیز این ترکیب را بر روی ترک پاشنه پایتان به طور واضح می‌بینید.

2- روغن نارگیل از درمان‌های خانگی ترک پاشنه پا

روغن نارگیل نه تنها ترک پاشنه پا را درمان می‌کند بلکه دارای خواص ضد قارچی و ضد باکتری نیز می‌باشد. قبل از خوابیدن، پاهایتان را با روغن نارگیل کاملاً چرب کنید. سپس در تمام طول شب جوراب پنبه‌ای بپوشید و صبح روز بعد، پاهایتان را بشویید. این کار یکی از درمان‌های خانگی ترک پاشنه پا است که به مرور زمان خشکی پای شما برطرف گردد.

3- موم پارافین

در ماهی تابه‌ای ف موم پارافین را به همراه مقداری روغن نارگیل حرارت دهید تا موم، ذوب شود. آن را بر روی ترک پاشنه پا و یا دیگر محل‌های آسیب دیده پاشنه پایتان بمالید، سپس در تمام طول شب جوراب پنبه‌ای بپوشید و صبح روز بعد، پاهایتان را بشویید. این یکی از بهترین درمان‌های خانگی ترک پاشنه پا است که به کاهش درد ترک خوردگی پا کمک می‌کند.

4- مؤثرترین درمان‌های خانگی ترک پاشنه پا با وازلین و آب لیمو

این روش یکی از راحت‌ترین و مؤثرترین درمان‌های خانگی ترک پاشنه پا است. وازلین و آب لیمو را با یکدیگر مخلوط کرده و آن را بر روی ترک پاشنه پایتان بمالید تا کاملاً جذب شود، سپس در تمام طول شب جوراب پنبه‌ای بپوشید و صبح روز بعد معجزه این ترکیب را با چشمانتان ببینید.

5- روغن زیتون

می‌توانید روغن زیتون را به عنوان کرم شبانه بر روی ترک پاشنه پایتان بمالید. روغن زیتون به همراه چند قطره روغن اسطوخودوس نیز یک درمان طبیعی خوب برای ترک پاشنه‌ای شما است. این روغن یکی از مؤثرترین درمان‌های خانگی ترک پاشنه پا است که با استفاده از آن معجزه درمانی آن را مشاهده خواهید کرد.

6- درمان‌های خانگی ترک پاشنه پا با عسل

عسل را با مقداری آب گرم مخلوط کنید تا کمی روان شود. سپس آن را روی ترک پاشنه پایتان بمالید و 20-15 دقیقه صبر کنید، سپس پایتان را بشویید. عسل خاصیت درمانی بسیار خوبی برای ترک پاشنه پا دارد.

7- بلغور جو دو سر

بلغور جو دو سر یک ماسک طبیعی برای ترک پاشنه پا است. بلغور جو دو سر را با مقداری روغن جوجوبا مخلوط کنید تا خمیری شود. این خمیر را روی ترک پاشنه پایتان بمالید و صبر کنید تا خشک شود و حدود 30 دقیقه روی پای شما بماند، بعد از گذشت این زمان، پاشنه پایتان را بشویید. این روش یکی از فوق‌العاده‌ترین درمان‌های خانگی ترک پاشنه پا است.

8- آرد برنج

با استفاده از آرد برنج می‌توانید یک لایه بردار طبیعی برای درمان ترک پاشنه پای خود بسازید. حدود 3 قاشق غذاخوری آرد برنج را با یک قاشق بزرگ عسل، یک قاشق پر روغن بادام شیرین / زیتون و 2 قاشق سرکه سیب مخلوط کنید. سپس پاهایتان را با آب گرم بشویید و با استفاده از این لایه بردار ترک پاشنه پای خود را ماساژ دهید. این کار را به طور منظم انجام دهید تا ترک پاشنه پای شما درمان شود.

9- روغن کنجد

یکی از ساده‌ترین و مؤثرترین درمان‌های خانگی ترک پاشنه پا ، استفاده از روغن کنجد برای ماساژ ترک پاشنه پا است. استفاده از این روغن نتایج جادویی دارد و پاشنه پای شما را نرم و مرطوب می‌کند.

نگران درمان‌های خانگی ترک پاشنه پا نباشید

تمام راه‌هایی که در بالا برایتان بیان کردیم از بهترین درمان‌های خانگی ترک پاشنه پا هستند. این روش‌های مؤثر شما را از شر ترک پاشنه پا خلاص می‌کنند، بدون اینکه هزینه‌های گران قیمتی را صرف خرید کرم‌های شیمیایی کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *