اخبار و تازه ها

راهکار های سریع و ایمن برای کاهش وزن

حتما شما می خواهید وزنتان را کم کنید و به تناسب اندام ایده آل خود دست یابید اما نمی دانید چگونه بدون هیچگونه آسیب سلامتی این کار را انجام دهید. قطعا در این مقاله دنبال یک رژیم لاغری سریع متناسب با سبک زندگی و عادت های غذایی خاص خود هستید. اما این موضوع چگونه ممکن است؟ توصیه می کنم برای دریافت پاسخ سوالات خود تا انتهای این مقاله را حتما مطالعه کنید.

اول از همه این موضوع را بدانید که خیلی از متخصصین تغذیه و محققین، لاغر شدن سریع را قبول ندارند و می گویند که اگر خیلی سریع وزن کم کنید، به جای چربی، عضله و استخوان از دست خواهید داد. در یک رژیم لاغری سریع اصولی متخصصین مجرب معمولا هدف کاهش وزن را روی هفته ایی نیم الی 1 کیلو می بندند. یعنی اینکه از نظر تخصصی اگر شما بخواهید لاغر شوید بیشتر از هفته ایی یک کیلو نباید کم کنید و اگر جایی دیدید که وعده های کاهش وزن سریع به شما دادند و برای مثال به شما گفتند ماهی 20 کیلو وزن کم خواهید کرد این یک دروغ بازاریابی است.

برای رژیم لاغری سریع خود برنامه ریزی کنید

حتما تا کنون شنیده اید که در رژیم های لاغری همه چیز به کالری ورودی و کالری خروجی شما باز می گردد و شما فقط باید بیشتر از چیزی که میخورید و مینوشید، کالری بسوزانید. اما موضوع رژیم غذایی بسیار فرا تر از این جمله ساده است.

همه چیز کالری نیست متابولیسم شما و دانستن اینکه بدن شما چه مقدار کالری را به سوخت تبدیل می کند نیز مهم است و اگر خیلی کالری خود را محدود کنید این امر ممکن است برای شما از نظر سلامتی آسیب زا باشد. محدود کردن بیش از حد کالری ممکن است در متابولیسم شما اختلال ایجاد کتد و باعث کمبود برخی مواد مغذی در بدن شما شود. راه های زیادی وجود دارد که می توانید بدون اینکه کالری دریافتی را کاهش دهید رژیم لاغری سریع بگیرید. برای مثال شما می توانید:

مقدار کالری دریافتی خود را در یک روز مشخص کرده و کمی آن مقدار را کاهش دهید.
برچسب مواد غذایی را بخوانید تا مطلع شوید هر وعده غذایی چقدر کالری دارد.
بیشتر آب بنوشید، این امر به شما کمک خواهد کرد که احساس گرسنگی کمتری کنید.
غذای خود را کاهش دهید.

از هر روشی که در رژیم لاغری سریع خود استفاده می کنید توجه داشته باشید که باید از غذاهای مفید مانند سبزیجات، میوه ها، غلات کامل و پروتئین بدون چربی استفاده کنید. بهترین استراتژی که می توانید در پیش بگیرید دریافت رژیم غذایی زیر نظر یک متخصص تغذیه مجرب می باشد. ما تیم اندیشه عضلانی را به شما معرفی می کنیم که یک تیم شامل محققین و متخصصین تغذیه و تمرین ایرانی می باشد و که تا کنون تحقیقات زیادی در حوزه رژیم و تمرین و مکمل های غذایی انجام داده اند. شما با کلیک روی مقاله رژیم لاغری سریع رایگان می توانید با پر کردن فرم مشاوره انتهای مقاله، تحت نظر این تیم رژیم غذایی و تمرینی خود را دریافت کنید.

شما در طول اجرای رژیم خود به پشتیبانی نیاز خواهید داشت
اپلیکیشن های زیادی به شما کمک می کنند که آنچه را که می خورید پیگیری کنید. برای مثال کالری مواد غذایی مصرفی خود را می توانید از طریق این اپلیکیشن ها به دست آورید. اما بیاید با خود صادق باشیم زیرا شما در طی دوره رژیم خود به پشتیبانی و پاسخگویی نیاز خواهید داشت. آیا اپلیکیشن های لاغری خواهند توانست شما را از نظر روحی حمایت کنند؟

شما وقتی از متخصصین تیم اندیشه عضلانی رژیم و برنامه تمرینی دریافت می کنید در طول دوره ی سه ماهه به صورت روزانه شما را پشتیبانی خواهند کرد و سوالات شما را پاسخ خواهند داد. در طول رژیم خود توصیه می کنیم افرادی را دور خود نگه دارید که به شما انرژی و روحیه دهند و قبلا توانسته باشند وزن خود را کاهش دهند.

دقیقا یادداشت کنید چه چیزی را چه زمانی مصرف می کنید؟

برای کاهش درصد چربی خود شما نیاز ندارید رژیم هایی افراطی مانند گیاه خواری یا حذف تعداد زیادی از غذا ها را در پیش بگیرید. زیرا قرار است رژیم غذایی متعادلی بگیرید و آن را برای خود به یک سبک زندگی تبدیل کنید که بتوانید به صورت دائم و برای همیشه وزن خود را کاهش داده و آن وزن را برای خود حفظ کنید. ما به دنبال ایجاد محدودیت در دریافت کالری هستیم و نه حذف کامل آن.

1- قند دریافتی خود را محدود کنید
مواد قندی برای مثال قند موجود در کلوچه ها و کیک ها و نوشابه ها و حتی قند موجود در میوه ها می توانند به شدت برای شما چاق کننده باشند. مواد قندی به شدت کالری بالایی دارند و غالبا ارزش غذایی کمی هم دارند و ما توصیه می کنیم کمتر از 10 درصد از کالری روزانه خود را در صورت نیاز روی این قند ها ببندید.

2-کربوهیدرات ها را به درستی انتخاب کنید
شما انتخاب می کنید که چه چیزی را چه مقدار و چه وقت مصرف کنید. به دنبال غذا هایی باشید که شاخص گلیسمی پایینی دارند یا دارای کربوهیدرات کمتری هستند. غذای های فرآوری شده را کمتر استفاده کنید زیرا غالبا در طی پروسه فرآوری مواد مغذی کلیدی مانند فیبر، آهن و ویتامین های B آن ها از بین می رود.

3- غذا های پروتئین دار مصرف کنید
پروتئین ها به حفظ عضلات شما کمک می کنند. در رژیم لاغری سریع خود می توانید از غذا هایی مثل ماهی و مرغ و لوبیا و سویا، پروتئین مورد نیاز خود را دریافت کنید. نیاز دقیق شما به پروتئین به سن، جنسیت و میزان فعالیت شما در روز بستگی دارد.

– چربی های مفید را در رژیم لاغری سریع خود جای دهید
مقادیر کم چربی می تواند به شما کمک کند احساس سیری بیشتری کنید و کمتر به شما فشار رژیم وارد شود. برای دریافت این چربی های مفید می توانید ماهی، آجیل و دانه ها و روغن زیتون مصرف کنید. این غذا ها دارای چربی های غیراشباع هستند.

5- رژیم غذایی خود را سرشار از فیبر کنید

شما می توانید فیبر ها را از سبزیجات، غلات کامل و میوه ها دریافت کنید. منابع اصلی برای دریافت فیبر عبارتند از نخود سبز، کلم بروکلی، عدس و لوبیا. از بین میوه ها، تمشک در صدر فهرست قرار دارد.

6- وعده های غذایی خود افزایش دهید

اگر 5 تا 6 بار در روز غذا بخورید، می تواند گرسنگی را از بین ببرد. پس وعده های خود را به 5 یا 6 وعده کنترل شده از نظر کالری و با پروتئین و کربوهیدرات مورد نیاز خود تبدیل کنید.

برای شروع رژیم چیکار باید کنم ؟

اگر واقعا تصمیم خود را گرفته اید ما توصیه می کنیم علاوه بر رژیم ورزش را هم به تصمیم خود اضافه کنید. تا سه ماه آینده می توانید شش تکه شکم خود را در آیینه ببینید و فقط کافی است سبک زندگی خود را اصلاح کنید. توصیه می کنیم عبارت “رژیم لاغری سریع اندیشه عضلانی ” را در گوگل سرچ کنید و سایت اولی که نمایش داده می شود را باز کرده و انتهای مقاله مشخصات تماس خود را وارد کنید. متخصصین اندیشه عضلانی با شما تماس خواهند گرفت و به صورت کامل شما را برای شروع دوره ی 3 ماهه رژیم و تمرین همراهی خواهند کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید