اخبار و تازه ها

رژیم غذایی لاغری شکم و پهلو – موثرترین روش

چاقی شکم علاوه بر اینکه باعث می‌شود اندام شما نامتناسب به نظر برسد، باعث بروز مشکلاتی مثل دیابت و بیماری‌های قلبی نیز می‌شود. اگر شما به فکر لاغری شکم چاق خود هستید، می‌توانید رژیم غذایی برای چاقی شکم که در زیر آمده را مطالعه نمایید. عوامل چاقی شکم هر چیزی باشد، این روش بسیار مؤثر است و به کوچک کردن شکم کمک بزرگی می‌کند.

برنامه رژیم غذایی برای لاغری شکم و پهلو

داشتن چربی در نواحی اطراف شکم رابطه مستقیمی با ابتلا به بیماری‌هایی مثل دیابت نوع دو و بیماری‌های قلبی دارد. لاغری شکم فواید زیادی برای سلامتی دارد و به افزایش عمر کمک می‌کند. برای سنجش میزان چربی شکم ، یک روش ساده وجود دارد: کافی است دور شکم را اندازه بگیرید.

اگر اندازه دور شکم بیشتر از 102 سانتی‌متر در مردان و بیشتر از 88 سانتی‌متر در زنان باشد، به عنوان چاقی شناخته می‌شود. اگر شما مقادیر زیادی چربی در اطراف شکم خود دارید، باید مراحلی را برای از بین بردن این چربی‌ها طی کنید.

خوشبختانه رژیم غذایی برای چاقی شکم و روش‌های مختلفی وجود دارد که اثر آن‌ها به اثبات رسیده است. در اینجا ما 6 روش مفید برای لاغری شکم را معرفی می‌کنیم.

حذف شیرینی ها در رژیم غذایی برای چاقی شکم

شکر بسیار ناسالم است. مطالعات نشان داده است که شکر می‌تواند در متابولیسم‌های بدن تأثیر منفی بگذارد. این ماده خطرناک سفید از نیمی گلوکز و نیمی فراکتوز تشکیل شده است و مقادیر زیاد آن توسط کبد متابولیزه می‌شود.

وقتی شما مقادیر زیادی شکر می‌خورید، به دلیل داشتن فراکتوز، کبد آن را به چربی در اطراف خودش و شکم تبدیل می‌کند. برخی دانشمندان اعتقاد دارند که شکر به این روش به بدن آسیب می‌رساند. شکر موجب افزایش چربی اطراف کبد و شکم شده و در نهایت منجر به مقاومت به انسولین می‌شود که در فرد مشکلات متابولیسمی ایجاد می‌کند.

شکر مایع از همه بدتر است. شکرهای مایع مثل شکرهای جامد در بدن پردازش نمی‌شوند، پس وقتی شما نوشیدنی‌های شیرین میل می‌کنید، کالری بسیار زیادی مصرف کرده‌اید.

مطالعات نشان داده است که نوشیدنی‌های حاوی شکر مصنوعی در 60% کودکانی که آن‌ها را مصرف می‌کنند، ایجاد چاقی می‌کند.

بهتر است برای تنظیم شکر در برنامه غذایی‌تان تصمیمات جدی بگیرید. مواد حاوی شکر شامل نوشیدنی‌های شیرین، آب‌میوه‌ها، نوشابه‌ها و نوشیدنی‌های انرژی‌زای ورزشی می‌شوند.

دقت داشته باشید که در این قسمت منظور میوه‌های تازه نیست. میوه‌های تازه بسیار سالم هستند و حاوی فیبر است که اثرات منفی فراکتوز را از بین می‌برد. میزان فراکتوز دریافتی از میوه‌ها در مقایسه با مواد شیرین بسیار ناچیز است.

مصرف پروتئین بیشتر در رژیم غذایی برای چاقی شکم

پروتئین مهم‌ترین درشت مولکول برای کاهش وزن است. پروتئین می‌تواند هوس خوردن غذا را تا 60% پایین بیاورد، متابولیسم را بین 100-80 درصد افزایش دهد و به شما کمک کند 440 کالری کمتر مصرف کنید.

اگر قصد چربی سوزی سریع شکم و پهلو را دارید، اضافه کردن پروتئین بهترین و مؤثرترین تغییری است که می‌توانید در رژیم غذایی خود ایجاد کنید. افزایش مصرف پروتئین نه تنها می‌تواند به کاهش وزن کمک کند، بلکه می‌تواند به بازگشت مجدد وزن بعد از کاهش آن نیز کمک کند.

شواهدی هم وجود دارد که پروتئین یک غذا برای لاغری شکم است. یک مطالعه نشان داده است که هرچه میزان مصرف پروتئین در رژیم غذایی بیشتر شود، میزان چربی دور شکم کاهش می‌شود.

مطالعه دیگری نشان داد که مصرف پروتئین می‌تواند ریسک افزایش وزن در 5 سال آینده زندگی را کاهش دهد. از دیگر نتایج این تحقیق این بود که مصرف کربوهیدرات‌ها و روغن‌ها رابطه مستقیمی با افزایش میزان چربی دور شکم دارد و مصرف سبزی‌ها و میوه‌ها باعث کاهش آن می‌شوند.

با مصرف بیشتر غذاهای حاوی پروتئین، مثل تخم‌مرغ، ماهی، غذاهای دریایی، غلات، مغزها، گوشت و لبنیات می‌توان به لاغری شکم کمک کرد. این مواد غذایی بهترین منابع پروتئین هستند.

کاهش مصرف کربوهیدرات در رژیم غذایی برای چاقی شکم

کاهش مصرف کربوهیدرات‌ها یک روش بسیار مناسب برای از بین بردن چربی‌ها است. مطالعات بی‌شماری در این زمینه وجود دارد که نشان می‌دهد کاهش مصرف کربوهیدرات‌ها باعث کاهش اشتها و در نتیجه کاهش وزن می‌شود.

همچنین مطالعات دیگری هم نشان داده است که رژیم غذایی کم کربوهیدرات تأثیر بیشتری از رژیم غذایی کم چربی در لاغری شکم دارد. یکی دیگر از مزیت‌های این رژیم لاغری شکم این است که محدودیت دریافت کالری ندارد اما در رژیم غذایی کم‌چرب میزان دریافت کالری محدود می‌شود.

رژیم غذایی که کربوهیدرات کمی دارد، باعث کاهش آب بدن نیز می‌شود بنابراین اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به دنبال چربی سوزی سریع شکم و پهلو و لاغری سریع شکم در یک هفته هستید، می‌توانید از این روش استفاده کنید. نتیجه این روش ظرف مدت 2-1 روز آشکار می‌شود.

افزایش مواد حاوی فیبر در رژیم غذایی برای چاقی شکم

این ترفند هم یک روش کارآمد برای درمان چاقی شکم و پهلو است. فیبری که از طریق غذا وارد بدن ما می‌شود، معمولاً غیرقابل هضم است. این مسئله که فیبر برای کاهش وزن بسیار مفید است، حقیقت جدیدی نیست اما بهتر است بدانید همه فیبرها ساختار یکسانی ندارند.

فیبرهای محلول و ویسکوز بیشترین تأثیر را در کاهش وزن دارند. این فیبرها به آب متصل شده و ساختاری مثل ژله تشکیل می‌دهند که در روده باقی می‌مانند. این ژل باعث می‌شود حرکت مواد غذایی در سیستم گوارشی و همچنین جذب مواد غذایی به کندی صورت بگیرد. در نهایت این فیبرها باعث احساس سیری و کاهش اشتها در فرد می‌شوند.

ورزش همراه با رژیم غذایی برای چاقی شکم

ورزش کردن به دلایل مختلفی اهمیت زیادی دارد و مهم‌ترین دلیل آن برقراری سلامت در فرد است و شمردن فواید آن خارج از این مقاله است. اما ما در اینجا فقط در مورد کاهش چربی شکم و پهلو صحبت نمی‌کنیم. کاهش نقطه‌ای وزن غیر ممکن است و تکرار بی‌نهایت ورزش‌های شکم تأثیری در کاهش چربی آن ندارد بنابراین بهتر است این فکر را از سر خود بیرون کنید.

ورزش‌های ایروبیک برای کاهش چربی شکم بسیار مفیدند. منظور از ورزش‌های ایروبیک هر ورزش هوازی است که بدون دخالت وزنه انجام شود. از جمله این ورزش‌ها پیاده روی، دویدن شنا و … است.

ورزش کردن می‌تواند باعث کاهش التهاب، کاهش قند خون و بهبود ناهنجاری‌های متابولیسمی شود.

رژیم غذایی برای چاقی شکم : ورزش همراه با رژیم غذایی برای چاقی شکم.

آمار مواد غذایی مصرفی در رژیم غذایی برای چاقی شکم را داشته باشید!

این آخرین توصیه ما به شما است. هرچیزی که شما می‌خورید مهم است اما بسیاری از افراد آمار خورد و خوراک از دستشان در می‌رود. شاید شما فکر کنید که در حال مصرف غذایی حاوی پروتئین زیاد و کربوهیدرات کم هستید، اما اگر آمار دقیق‌تر آن را داشته باشید ممکن است خلاف این مسئله به شما ثابت شود.

برای هر فردی که می‌خواهد رژیم غذایی متناسبی داشته باشد، ثبت کالری‌های دریافتی بسیار مهم است. البته این کار بدین معنی نیست که شما باید تا آخر عمر کالری هرچیزی که می‌خورید را محاسبه کنید، بلکه انجام این کار برای یک دوره زمانی ایده‌ای کلی به شما می‌دهد که آنچه می‌خورید چه ارزش غذایی دارد.

نتیجه گیری:

افزایش مصرف مایعات، افزایش مصرف پروتئین، کاهش مصرف کربوهیدرات، افزایش مصرف فیبر، کاهش مصرف قند و ورزش کردن شش کلید موفقیت در رژیم غذایی برای چاقی شکم و پهلو هستند. با رعایت این موارد می‌توانید در مدت کوتاهی چربی‌های دور شکم را آب کنید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *