دسته‌بندی نشده

در دهه سوم زندگی،این مواد غذایی را نخورید

در سی سالگی و آغاز دهه سوم زندگی باید نگاهی به رژیم غذایی خود بیندازیم و مواد مضر و غیر مفید را از رژیم خود حفظ کنیم. موادی همچون شکلات های انرژی زا فست فود ها و تنقلات غیر مفید، موادی هستند که در دهه سوم زندگی باید از رژیم غذایی حذف شوند و مواد مغذی جاگزین این مواد غذایی شوند. در این دوره باید برای حفظ سلامتی بدن بیشتر در تلاش باشیم، غذاهای مفید بخوریم و با ورزش کردن به حفظ سلامتی خود کمک کنیم.

زندگی پس از 30 سالگی باید با رژیم غذایی خاص خود همراه باشد. در نتیجه بهتر است در میانسالگی برخی غذاهای نا مطلوب را از رژیم غذایی خود حذف کنید.

به نقل از اسپوتنیک فارسی، ٣٠ سالگی و پس از آن دوره بسیار مهمی در زندگی هر فرد محسوب می گردد و متخصصان تغذیه نیز بر این امر تاکید دارند که در دهه چهارم زندگی باید برخی مواد غذایی کنار گذاشته شود.

.این مواد غذایی ممنوعه برای پس از 30 سالگی شامل: شکلات انرژی زا، تنقلات، ذرت بو داده و امثال آنها می باشد. زیرا “مواد شیمیایی” موجود در این خوراکی ها نمی تواند برای بدن مفید باشد. در این سن بدن نیاز به مواد مغذی بیشتری دارد.

در دوره سی سالگی به بعد، باید سعی نمود از نان سفید، اسنک ها و مواد افزودنی در نان ها، حتی کلوچه ها در رژیم غذایی خود پرهیز نمود. این غذاهای پر کالری هستند و کالری اضافی موجود در آنها موجب اضافه وزن شما خواهد شد.در این دوره از زندگی خود باید از مواد غذایی “دودی” نیز دوری کرد، زیرا این مواد اثر منفی بر روی پوست شما دارند.همچنین نوشیدنی های الکلی و قهوه در این فهرست گنجانده شده اند. کافئین باعث اختلال در کیفیت خواب می گردد، و الکل عوارض بدی به بدن شما وارد می کند.در دوره پس از سی سالگی سعی کنید بیشتر از مواد غذایی سالم و گیاهی استفاده کرده و بیشتر به فعالیت های ورزشی و بدنی روی بیاورید.

دیدگاهتان را بنویسید